ZŠ a MŠ Mosty u Jablunkova

Mostecká věžička 2017

Ve středu 7. 6.2017 proběhl v Mostech u Jablunkova v místní sokolovně v pořadí již třináctý ročník šachového turnaje Mostecká věžička, kterého se zúčastnily děti základních škol našeho regionu, z Vendryně, Návsí, Jablunkova a Mostů u Jablunkova. Početná skupina mladých šachistů dorazila i ze Slovenska.  Na turnaj letos přišlo 88 dětí, které byly rozděleny do pěti kategorií. První skupinu tvořily nejmenší děti prvních tříd, další kategorie pak žáci druhých a třetích tříd, čtvrtých a pátých tříd, šestých a sedmých tříd a nejstarší skupina žáků osmých a devátých tříd.

V úvodu všechny účastníky včetně doprovázejících pedagogů pozdravil starosta obce pan Josef Szotkowski a předsedkyně TJ Sokol Mosty u Jablunkova, z.s. paní Ingrid Legierská. Celou akci vedl a moderoval předseda našeho šachového oddílu Pavel Kantor. Po úvodních oficialitách byl turnaj ihned zahájen. Hrálo se na sedm kol, délka partie byla předem limitována na 15 minut. U dvou nejstarších kategorií se hrálo se šachovými hodinami, s nastaveným limitem 10 minut na partii. Nad dodržováním regulí a hladkým průběhem dohlíželi rozhodčí jak z řad pedagogů, tak i šachového oddílu TJ Sokol Mosty u Jablunkova. Každá kategorie měla svého arbitra. Jejich úkolem bylo dohlížet na dodržování pravidel, řešit vzniklé spory a také rozhodovat o výsledku partie dle postavení na šachovnici, pokud nebyla ukončena v časovém limitu. Nutno dodat, že turnaj proběhl hladce, bez závažnějších sporů. Šachisté a šachistky bojovali korektně, s příkladným nasazením a dodržováním šachových pravidel.

Během turnaje bylo zajištěno pro všechny zúčastněné i občerstvení v podobě chlebíčku, zákusku a nápojů a na závěr čekal všechny zúčastněné chutný oběd.

Po ukončení sedmého kola proběhlo vyhlášení vítězů jednotlivých kategorií. Ti nejlepší, kteří se umístili na stupních vítězů, obdrželi diplom, medaili a věcný dar. Vítězové jednotlivých kategorií dostali navíc i pohár pro vítěze. Věcnou cenu si ale odnesli všichni, kteří si přišli zahrát královskou hru, takže spokojený mohl být každý.

Stupně vítězů:

1. Michal Hawliczek MZŠ Návsí                                          5,5 b.
  2. Janka Červeňová ZŠ Rázusova Čadca                          4,5 b.
  3. Kryštof Konieczny MZŠ Návsí 4,5 b.

1. – 3. třída

1. Matej Bulej ZŠ Čadca Žarec 6,5 b.
  2. Samuel Červeň ZŠ Rázusova Čadca 5,5 b.
  3. Magdaléna Mrmusová ZŠ Čadca Milošová 5,5 b.

1. – 5. třída

1. Patrik Miko ZŠ a MŠ Čierne 6 b.
  2. Mikuláš Szkandera ZŠ a MŠ Mosty u Jablunkova 6 b.
  3. Adéla Szkulcová ZŠ a MŠ Mosty u Jablunkova 5,5 b.

1. – 7. třída

1. Dávid Slivka ZŠ Rázusova Čadca 6,5 b.
  2. Eliška Machovčáková ZŠ Turzovka 6 b.
  3. Dominika Plačková ZŠ Zákopčie 4,5 b.

1. – 9. třída

1. David Szotkowski PZŠ Jablunkov 6,5 b.
  2. Jakub Ochmyt PZŠ Jablunkov 5,5 b.
  3. Adam Bazgier ZŠ a MŠ Mosty u Jablunkova      5 b.

Pohár Ladislava Švejkovského pro nejlepší školu si v tomto roce vybojovali žáci MZŠ Návsí.

Turnaj Mostecká věžička byl uspořádán za podpory TJ Sokol Mosty u Jablunkova, z.s. a grantu obce Mosty u Jablunkova. Závěrem je nutno poděkovat všem, kdo se podíleli na zdárném průběhu turnaje, včetně našich sponzorů:

Autodílna Libor Lepič, Autodoprava Leoš Kufa, Břetislav Kretek – pojišťovací agent, CompTech servis s.r.o., Cukrárna Tadek, Cykloservis Šance, ČeSi s.r.o. – Eso – Esíčko, Elektro Kříž Jablunkov, ENEZA s.r.o., Enviform a.s., GOTIC Mosty u Jablunkova, HaMPR a.s., Horalka Čmiel, Horská chata Skalka, Horská chata Studeničné, Hotel Grůň, Ing. Bohuslav Szotkowski, JOVAMI – voda, topení, plyn s.r.o., Karel Goryl – knihař, Kavárna Lotos, KOHUT Třinec s.r.o., Moravia steel a.s., Motorest u Taufrů, Květinka Bohunka, Pekárna Bajusz, Penzion U SKI areálu, Potraviny BONA, Potraviny Lipowski, Potraviny Na tunelu, Potraviny Šance, Skiservis Kohut, Ubytování ve Dvoře, Velkoobchod Martin Przybyla, Vitalplast, odštěpný závod.

<<Zář 2019>>

Rychlé kontakty